Thursday , 21 February 2019

SHPERTHIMI ME TRITOL NE RUS, ARRESTOHEN 4 BASHKEPUNETORE TE NGJARJES

Kater persona jane ndaluar gjate nje superoperacioni gjate nates ne Elbasan. Te kater keta persona jane banor ne Elbasan dhe u gjeten neper shtepite e tyre. Deri tani ata dyshohen si bashkepunetore ne atentatin me tritol nga biznesmenit Lulzim Kulla pak kohe me pare ne qytetin e Shkodres.

Nuk ka detaje se cili ka qene roli i ketyre personave ne kete ngjarje, por sipas te dhenave te rezervuara, ne Elbasan u gjet dhe makina qe dergoi ne Shkoder, motorrin ne te cilin ishin vendosur 900 grame tritol dhe qe shperthyen ne lagjen Rus me pasoje tete persona te plagsour, midis tyre shenjestra Lulzim Kulla ne gjendje te rende I cili akoma ndodhet ne mjekim spitalor.

Ne operacion moren pjese dhjetra forca Speciale, forcat RENEA qe drejtoheshin nga drejtues te Krimieve te Rend ate Policise se Shtetit dhe drejtues te Prokurorise se Shkodres.

Lexoni dhe kete

AKSIDENT NE AKSIN SHKODER – BUSHAT

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në vendin e quajtur Beltojë, në …