1 MAJ, DITA NDERKOMBETARE E PUNETOREVE

1 Maj shënohet si Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. I ftuar në emisionin “Mirëmëngjes” në Tv Rozafa, kreu i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë për degën Shkodër, Albert Tuka, tha se BSPSH-ja proteston çdo ditë dhe kjo kryhet duke dalë në terren për tu takuar me punëdhënësit për të zgjidhur problemet e punëtorëve. Sipas tij, kur problemet nuk marrin zgjidhje i drejtohen gjykatave.

Ai shton se punëtorët pranojnë kushtet e vështirë të punëdhënesve për dy arsye.

Ndër të tjera, Tuka kërkon nga punëtorët që të reagojnë kur përballen me padrejtësi të ndryshme.

Lexoni dhe kete

ORGANIZOHET DITA OLIMPIKE NE LEZHE

Eshtë organizuar në Lezhë Dita Olimpike.Ky aktivitet bëri bashkë nxënësit e të gjitha shkollave, të …