Sunday , 8 December 2019

1 MAJ, PROTESTE NGA MESUESIT

Në 1 maj do të ketë protestë në Tiranë. Zv/presidenti i Sindikatës së Arsimit në vendin tonë, Arian Peraj, bën me dije se nesër në ora 10:00 do të ketë protestë para ministrisë së arsimit për 3 pika të mësuesve.

Ai ka një thirrje që pas kësaj proteste një tjetër proteste e fuqishme të organizohet në Shkodër në ditët në vijim.

Protesta pritet të zhvillohet nesër me pjesëmarrjen e mësuesve nga i gjithë vendi.

Lexoni dhe kete

NXENESIT E AKOMODUAR NE SHENGJIN NISIN SHKOLLEN

Në shkollën 9-vjeçare “At Zef Pllumi” në Shëngjin numri i nxënësve është dyfishuar. Fëmijet e …