Wednesday , 25 April 2018

ME 1 PRILL, EDI RAMA KUJTOHET PER KRYEBASHKIAKEN ADEMI

Kryeministri, Edi Rama, vijon luftėn nė distancė me kryebashkiaken e Shkodrės Voltana Ademi. Shefi i qeverisė nė faqen e tij nė rrjetin social Facebook ka publikuar njė video ku duket situata e rėnduar e mbetjeve urbane nė Shkodėr.  Kazanėt nė qytet nuk pastrohen nė kohė, ndėrsa probleme ka edhe pranė pedonales sė Bunės ku mbetjet hidhen nė ujė.

Ndėrkohė fushėgrumbullimet e mbetjeve nė Grudė tė re, mbeturinat digjen farė pranė shtėpive.

Nė materialin e publikuar nė profilin e kryeministrit nuk harrohet tė evidentohet se buxheti i bashkisė Shkodėr pėr pastrimin pėr 2017 qė ėshtė 18.2 milionė lekė.

Lexoni dhe kete

KRYEMINISTRI EDI RAMA MBERRIN NESER NE SHKODER, ZBARDHET AXHENDA

Eshte zbardhur axhenda e vizitĆ«s sĆ« kryeministrit Edi Rama nĆ« ShkodĆ«r. Raportohet se Rama bashkĆ« …