Sunday , 17 December 2017
Breaking News

1 SHPALLET NE KERKIM DHE 1 TJETER PROCEDOHET PENALISHT

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit: G. M. 34 vjeç, banues në fshatin Muriqan, Shkodër, Si dhe u procedua penalisht dhe ndiqet në gjendje të lirë shtetasi: H. Q, 70 vjeç, banues në fshatin Muriqan, Shkodër Procedimi penal për këto dy shtetas filloi pasi në lagjen Goricë, Muriqan, janë konfliktuar me njëri tjetrin dhe është qëlluar me armë zjarri në ajër, ku nga të shtënat mësohet se nuk ka njerëz të dëmtuar.

Nga shërbimet e policisë pas mbërritjes në vendngjarje u gjetën dhe u sekuestruan në cilesinë e provës materiale 3 gezhoja arme zjarri automatike mod 56. Gjatë kontrollit në banesën G. M. ju gjetën dhe sekuestruan në cilesinë e provës materiale 110 fishekë automatiku mod.56. Ndërsa në banesën e shtetasit H. Q. u gjet e sekuestrua një armë gjahu çifte me leje, ndërsa në banesën e djalit të tij shtetasit P. Q, 46 vjeç, u sekuestruan dy armë gjahu me leje të rregullt. Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale të “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Kanosje”.

Lexoni dhe kete

MERR TJETËR RRJEDHË VRASJA E VËLLAIT TË ISH-DEPUTETIT TË LEZHËS

Merr nje rrjedhe tjeter vrasja e vellait te ish-deputetit socialist ne Lezhe, Arben Ndoka. Vrasja …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin