Friday , 23 October 2020

1 TETORI, TE MOSHUARIT: JEMI LENE NE HARRESE!

Jemi lene ne harrese te plote nga bashkia dhe qeveria. Keshtu shprehen te moshuarit e qytetit te Shkodres ne diten e tyre, ne 1 Tetor qe shenohet si “Dita e te Moshuarve”.

Mungesa e hapesirave, ku keto te moshuar duhet te kalojne diten dhe pensionet e vogla jane shqetesimet kryesore te kesaj kategorie, qe vazhdon te mos kete vemendjen e insitucioneve te ndryshme.

“Te braktisur” edhe nga femijet e tyre, keto te moshuar kalojne pjesen me te madhe te dites prane shatervanit para Bashkise Shkoder, nderkohe qe kerkojne me shume vemendje ne pjesen e mbetur te jetes se tyre.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …