Tuesday , 16 January 2018

1 TON KANABIS, PATRULLA U PËRGJUA / POLICI I ARRESTUAR VËLLAI I NJË TITULLARI TË LARTË

Polici i arrestuar në Shkodër si i implikuar në një ton kanabis te sekuestruar në Velipoje eshte Prel Zylja, vëllai i zv/ komandatit te kufirit, Ndrek Zylja.

Ai kishte dalë garant te trafikantët për transportonin e drogës nga Shkodra për në fshatin Vilun të Velipojës. Ndërsa patrulla e policisë së Shkodrës ishte vendosur në përgjim, pasi dyshohej për mbështetje të trafikantëve.

Forcat Speciale nga Tiranë mësohet se u kanë thënë policëve të patrullës që të ruajnë furgonin pasi ka disa hajdutë. Në momentin që droga po shkarkohej nga furgoni për në bodrumin e hotelit në Vilun ndërhynë Forcat Speciale nga Tiranë. 

Lexoni dhe kete

HETIMI PER ATENTATIN ME BOMBE NE RUS TE SHKODRES

Ende asnje të dyshuar për atentatin me bombë të së shtunes ndaj Lulzim Kullës, pavarësisht …