Thursday , 3 December 2020

“10 SPORTISTĖT MĖ TĖ MIRĖ” TĖ SK VLLAZNIA SHPALLEN TĖ PREMTEN

Tė premten mė 30 dhjetor do tė zhvillohet mbledhja e fundit pėr vitin 2016 e Kėshillit Bashkiak Shkodėr. Dhe njė ndėr pikat e kėsaj mbledhje, pikėrisht pika 5, ėshtė edhe zhvillimi i ceremonisė sė shpalljes sė “10 sportistėve mė tė mirė tė vitit 2016” tė Sportklub Vllaznia. Drejtuesit e tij prej disa ditėsh kanė organizuar njė anketė me tė gjithė trajnerėt dhe specialistėt e sporteve tė ndryshme tė cilėt kanė dalė nė njė pėrfundim: atė tė pėrzgjedhjes sė mė tė mirėve. Emrat e tyre sigurisht qė nuk janė bėrė publikė por kjo dilemė do tė zgjasė edhe pėr katėr ditė.

Shpallja e sportistėve mė tė mirė nė mbledhjen e fundit tė vitit tė Kėshillit Bashkiak, tashmė po kthehet nė njė traditė pėr Sportklub Vllaznia sepse ėshtė viti i tretė qė organizohet nė tė njėjtėn mėnyrė. Arsyeja ėshtė e thjeshtė: Janė kėshilltarėt bashkiakė ata qė miratojnė nė fillim tė ēdo viti fondet pėr kėto sporte por shumica e kėshilltarėve me shumė mundėsi nuk e dinė kush janė kampionėt dhe rekordmenėt qė kanė nderuar klubin dhe Shkodrėn nė aktivitetet kombėtare dhe ndėrkombėtare. Kjo ceremoni nė njėfarė mėnyrė ėshtė edhe njė shenjė falenderimi pėr mbėshtetjen qė Bashkia u ka dhėnė por edhe pėr t’i thėnė se duam mė shumė vėmendje.

Viti qė po lamė pas, natyrisht qė ka patur brenda shumė suksese pėr sportistėt dhe ekipet shkodrane, pavarėsisht se shumė prej tyre nuk kanė patur kushte tė mira stėrvitore megjithatė sėrish kanė shkėlqyer duke nderuar veten dhe qytetin nė tė gjitha garat kombėtare dhe ndėrkombėtare ku kanė marrė pjesė. Kuptohet, vlerėsimi si mė tė mirėt do tė jetė njė nxitje pėr ta, pėr suksese edhe mė tė mėdha nė vitin qė vjen.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U19 FITON 5 – 0 “DERBIN” ME KF SHKODRA

Vllaznia U19 vijon tĆ« fitojĆ« nĆ« kampionat dhe tĆ« kryesojĆ« me meritĆ« renditjen edhe pas …