Sunday , 21 January 2018

10 VJETORI I KUSHTIMIT TE KATEDRALE SE SHKODRES

Me rastin e 10 vjetorit të kushtimit të Katedrales së Shën Shtjefnit në Shkodër me një meshë solemne është kremtuar kjo datë. I pranishëm në  meshën e drejtuar nga Arqipeshkvi Metropolit I Dioqezit Shkodër Pult imzot Angelo Massafra I pranishëm ishte edhe Nunci Apostolik I Selisë së Shenjtë në Tiranë imzot Charles John Brown. Ipeshkvi I Shkodrës Imzot Massafra në fund të meshës lexoi edhe Letren Baritore dërguar gjithë Klerit dhe besimtarëve të Dioqezës si një projekt tre vjecar.

Ipeshkvi I Shkodrës kërkoj nga besimtarët që të forcohen në fe dhe të nxisin njëri tjetrin për më shumë paqe e dashuri.

Lexoni dhe kete

LEZHE, PERKUJTOHET 550-VJETORI I VDEKJES SE SKENDEBEUT

Lezha ka përkujtuar 550-vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ngjarje që …