Wednesday , 27 June 2018

102- vjetori i shpalljes se Pavaresise

Ka qėnė ora 09-00 e sė premtes kur kanė nisur aktivitetet festive ne qytetin e Shkodres me rastin e 28 Nentorit, festes se Pavareise. Pėrpara bashkisė sė metropolit verior janė mbledhur drejtuesit e pushtetit lokal, pėrfaqėsuesit e klerit si dhe dhjetra qytetarė tė Shkodres.

Mė pas janė vendosur edhe kurora me lule pranė memorialit tė Luigj Gurakuqit. Ky edhe ka qėnė aktiviteti i vetėm ku pėrfaqėsuesit e pushtetit lokal dhe deputet e qarkut Shkoder kanė qėnė tė gjithė sėbashku pasi mė pas pėrfaqėsuesit e sė djathtės janė ndarė duke pėrkujtuar me 28 Nėntor edhe ditėn e clirimit. Fillimisht kanė vendosur kurora me lule pranė varrezave tė Rrmajit, ku kanė pėrshendetur pėrfaqėsuesit e klerit.

Mė pas e djathta ka vendosur kurora me lule pranė varrezave tė dėshmorėve. Ndėrsa me 29 Nėntor, prefekti Paulin Radovani dhe deputet e mazhorances do tė zhvillojnė ceremonitė pėrkujtimore nė kuadėr tė ditės sė clirimit.

Lexoni dhe kete

ADEMI: TE MBLIDHEMI PER TE DISKUTUAR ƇDO GJE QE KA LIDHJE ME VLLAZNINE

Pas dĆ«shtimit tĆ« zhvillimit tĆ« mbledhjes sĆ« AsamblesĆ« sĆ« PĆ«rgjithshme tĆ« klubit Vllaznia, ka reaguar …