Breaking News

106-VJETORI I POLICISE SE SHTETIT

Policia e Shkodrës ka festuar këtë të dielë 106-vjetorin e themelimit të policisë së shtetit. Për drejtorin e policisë vendore Shkodër, Vehbi Bushati, 13 janari është një ditë e rëndësishme për policinë e shtetit. Në këtë ditë përkujtojmë ato policë që dhanë gjakun e tyre në luftën ndaj kriminelëve, ndërkohë shumë beteja me krimin i kemi fituar dhe të tjera do fitojmë theksoi Bushati.

Në këtë takim merrnin pjesë edhe prefekti Çesk Millja dhe kryebashkiakja Voltana Ademi, ku kjo e fundit u ndal tek vettingu në polici.

Gjatë këtij takimi, drejtori Bushati vlerësoi me certifikata mirënjohje disa policë të Shkodrës.

Lexoni dhe kete

GJAKMARRJA, 50 TE VRARE DHE 130 TE PLAGOSUR NE 2018

Organizata “Operazione Colomba” organizoi këtë të premte aktivitetin e radhës ndërgjegjësues në luftën kundër gjakmarrjes …