Saturday , 20 January 2018

12 MAJI, DITA NDĖRKOMBĖTARE E INFERMIERISĖ

Nė kuadėr tė ditės ndėrkombėtare tė infermierisė shoqata Malteser nė bashkėpunim mė fakultetin e infermierisė kanė ofruar kontrolle falas pėr tė gjithė qytetarėt.

Qytetarėt kanė pasur mundėsi pėr tė kryer kontrolle mbi diabetin, mbatjen e tensionit etj. Tendat pėr keto kontrolle ishin nė disa  pika tė qytetit, pranė bashkisė Shkoder, tek posta dhe nė disa vende tė tjera tė qytetit.

Lexoni dhe kete

TREGTARET TEK KISHA E LAƇIT NE SHENJESTREN E POLICISE

Tregtaret ambulant qĆ« operojnĆ« nĆ« ambjentet pĆ«rreth KishĆ«s sĆ« Shna Ndout nĆ« qytetin e LaƧit, …