Friday , 15 December 2017

124 EMRAT E TRAFIKANTEVE, LUAN RAMA: TE ÇOHEN NE PROKURORI

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama dhe ministrit te Brendshem, se kanë listen me 124 emra të implikuar në trafikun e kanabisit ne vend. Në një postim në Facebook,  nënkryetari i LSI Luan Rama tha se hapi i parë për këta emra është që të dërgohen në Prokurori.

Reagimi i Luan Ramës

Kryeministri e më pas edhe Ministri i Brendshëm, deklaruan se disponojnë një listë me 124 emra të implikuarish në veprimtarinë kriminale të kultivimit e trafikimit të drogës në Shqipëri!
Kaq nuk mjafton!
Si funksionarë të lartë të shtetit ata duhet ta dinë se e kanë për detyrë të veprojnë në zbatim të ligjit duke kryer si hap të parë dërgimin e listës së emrave dhe të të gjithë të dhënave që kanë në Prokurori!
Ndërkaq, Prokuroria, nëse nuk e ka bërë, duhet të nisë menjëherë procedurat që ligji e detyron, për hetimin dhe fillimin e çeshtjes penale për emrat e listës që disponon Kryeministri dhe Ministri i Brendshëm!
Shteti ka ligje dhe funksionon përmes zbatimit të ligjit!

Lexoni dhe kete

META URON BASHEN PER 27-VJETORIN E THEMELIMIT TE PD-se, JA ÇFARE I THOTE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Lulzim Bashën në 27-vjetorin e themelimit të PD. …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin