Wednesday , 22 January 2020
Breaking News

14 JANARI I VITIT 1990, PËRJETIMET E ASAJ DITE

Pas aktivitetit të organizuar në qendër të qytetit të Shkodrës, protagonistët e ngjarjes së 14 janarit 1990 u mblodhën përsëri bashkë pasditën e së martes, këtë herë në një tjetër takim në kinema Millenium. Ato treguan detaje nga ajo ditë për rrëzimin e bustit të Stalinit në qendër të qytetit.

Aktiviteti u organizua nga qendra “Memo” dhe u filmua i plotë nga TV Rozafa.

Lexoni dhe kete

OSHEE ZBARDH BILANCIN E SAJ PËR 2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka publikuar një njoftim zyrtar nëpërmjet të cilit tregon …