Monday , 18 January 2021

14 NËNTOR, DITA BOTËRORE E DIABETIT

14 nëntor shënohet si Dita Botërore e Diabetit. Mjekja endokrinologe, Lindita Mlloja thotë se ka një rritje të frikshme të personave me diabet edhe në Shkodër dhe tregon arsyet.

Ajo shton se ka të paktën 3 – 4 raste të reja çdo ditë të personave me diabet.

Mlloja bën apel ndaj personave të prekur nga diabeti të tregojnë më shumë kujdes.

Lexoni dhe kete

PERKUJTOHET 553-VJETORI I VDEKJES SE SKENDERBEUT

Eshtë përkujtuar në Lezhë 553-vjetori i vdekjës së Gjergj Kastrioti Skëndërbeu. Nën masa anti-covid, autoritetet …