Saturday , 25 November 2017

14 NENTOR, DITA BOTERORE E DIABETIT

Ne vitet e fundit ka pasur nje rritje te numrit te personave te prekur nga diabeti. Endokrinologia Teuta Rrjolli, thote se ndryshe nga c pritej, kjo semundje po prek edhe moshat 30-40 vjec. Sipas saj, obeziteti eshte nje faktor i rendesishem qe con ne shfaqjen e diabetit.

Per te parandaluar kete semundje, Rrjolli kerkon qe te mbahet nje diete e ekuilibruar.

14 Nentori shenohet si Dita Boterore e Diabetit dhe ne Shkoder ka mbi 8.000 persona qe vuajne nga diabeti.

Lexoni dhe kete

6000 BIZNESE RREZIKOJNE TE MBYLLEN NGA SKEMA E TVSH-se

6 mijë biznese të vogla. rrezikojnë të mbyllen nëse përfshihen në skemen e TVSH-së, është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin