14 Shkurti dita e te dashuruarve

14 shkurti eshte dita e te dashuruarve dhe ne te gjithe pedonalen Kol Idromeno por jo vetem, shikon ciftet te cilet e percjellin kete dite si nje dite feste. Te pyetru nga TV Rozafa nese po ndihet atmosfera e kesaj dite, ato pergjigjen se atmosfera e festave eshte e pranishme!

Shen Valentini eshte dita me e vecante e vitit per ciftet e te dashuruarve. Por e tille eshte edhe dhurata, simboli i kesaj dite e cila per shume te dashuruar ka nje kuptim te jashtezakonshem dhe mbart me vete edhe nje ngarkese te tille emocionale.

Megjithate nje dhurate nuk refuzohet kurre, sidoqofte ajo dhe aq me shume kur te behet nga njeriu i zemres.Shn Valentini sht nj shnjt dhe dshmor i kishs katolike dhe i kishs ortkdokse. Ai sht shenjt mbrojts i dashurise mbarbotrore.

Lexoni dhe kete

AHMET PRENÇI PROMOVON ROMANIN “ANJA”

Ahmet Prençi pas një pune 25 vjeçare në Policinë e Shtetit dhe në Prokurori, duke …