Thursday , 21 February 2019

14 VITE NGA TRAGJEDIA E “9 JANARIT”, DREJTESIA MUNGON

Me ane te nje deklarate per mediat, shoqata e “9 Janarit 2004” Shkoder, ka kerkuar zbardhjen e tragjedise se ndodhur 14 vite me pare. Ne fjalen e tij, kryetari i kesaj shoqate, Nikolle Mhilli, i konsideroi si kriminele ato persona qe organizuan trafikimin e qenieve njerezore dhe qe fshehen ngjarjen e 9 janarit.

Mhilli shtoi se drejtesia shqiptare, viktimat i trajtoi si kriminele ndersa kriminelet si heronj.

Ai kerkoi qe te veprojne organet e vetingut dhe drejtesia te zbardhet sa me pare. 14 vite me pare ne tragjedine e 9 Janarit te vitit 2004 humben jeten 28 persona dhe familjaret e viktimave kerkojne edhe sot drejtesi.

Lexoni dhe kete

MUNGESA E ENERGJISE, QYTETARET BLLOKOJNE ZYRAT E OSHEE NE LAÇ

Banoret e fshatrave të Malësisë së Kurbinit, bllokuan zyrat e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë …