Saturday , 25 November 2017

16 TETORI, DITA BOTERORE E USHQIMIT

16 tetori shenon Diten Boterore te Ushqimit. Por, sa te sigurta jane ushqimet qe konsumojne qytetaret shkodrane. Te pyetur, ato shprehen se fillimisht Bashkia Shkoder duhet te krijoje tregje. Ato shprehen se jane te detyruar ti blejne keto ushqime qe tregtohen edhe ne rruge. Sipas tyre, tregtaret nuk kane faj per shkak te mungeses se tregjeve dhe detyrohen te shesin ne rruge, nderkohe qe me pas ushqimet jane te papasterta.

Mbi 150 vende te botes festojne me 16 tetor  Diten Boterore te Ushqimit, e cila perkon me pervjetorin e themelimit te Organizates se Kombeve te Bashkuara per Ushqimin dhe Bujqesine ne vitin 1945.

Lexoni dhe kete

6000 BIZNESE RREZIKOJNE TE MBYLLEN NGA SKEMA E TVSH-se

6 mijë biznese të vogla. rrezikojnë të mbyllen nëse përfshihen në skemen e TVSH-së, është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin