2 AKSIDENTE NË ORËT E FUNDIT NË SHKODËR

Dy drejtues mjetesh kanë marrë lëndime si pasojë e përplasjes së dy mjeteve. Ngjarja ka ndodhur paraditen e kësaj të diele në aksin rrugor Shkodër – Hani i Hotit. Sipas policisë dy automjetet janë përplasur me njëra-tjetrën, duke bërë që njëra prej tyre të përfundojë jashtë rrugës.

Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë pakujdesia dhe lagështira në rrugë. Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Nga ana tjetër, një aksident rrugor është regjistruar edhe mbrëmjen e së shtunës, ku një person ka mbetur i plagosur rëndë. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, afër Dajçit, ku një makinë ka përplasur një këmbësor. 32-vjeçari ndodhet në spitalin e Shkodrës, e ndërsa bëhet e ditur se është shoqëruar në polici drejtuesi mjetit.

Lexoni dhe kete

LEZHE, SEKUESTROHEN 95 KG DROGE DHE 11 MIJE EURO

Policia e Lezhës ka goditur një rast tentativë për trafikim të lëndëve narkotike, duke sekuestruar …