Saturday , 25 November 2017

2 NENTOR, DITA E PERKUJTIMIT TE VDEKURVE

Besimtaret e krishtere kane perkujtuar kete te Enjte Diten e Purgatorit. Data 2 Nentor shenon diten e “te gjithe te vdekurve”. Besimtaret katolik e kane kremtuar kete dite ne varrezat katolike te Rrmaj te qytetit te Shkodres. Mes dhjetera besimtareve, arqipeshkvi i dioqezes Shkoder- Pult, imzot Angelo Massafra tha se vdekja nuk eshte fjala e fundit dhe ashtu si Krishti u ringjall, edhe ne do te ringjallemi.

2 nentori qe shenohet si dita e perkujtimit te te vdekurve, shpreh mirenjohjen per te gjithe ata qe nuk jetojne me. Eshte nje dite qe percjelle mesazhin e respektit njerezor dhe human. Ky perkujtim vjen 2 dite perpara meshes se madhe solemne qe do te mbahet ne katedrale ne perkujtim te 1 vjetorit te lumturimit te 38 Martireve te fese dhe 27 vjetorit meshes se pare ne kete vend.

Lexoni dhe kete

PIKTORJA KOSTANDINA LUCA, HAP EKSPOZITEN NE LEZHE

Nxënësja e shkolles “Gjovalin Gjadri” Kostandina Luca është prezantuar me një ekspozite pikture të hapur …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin