Friday , 23 October 2020

20 FAMILJET E ISH-GJEOLOGJISE “NE QIELL TE HAPUR”!

20 familjet te cilet ndodhen tek Ish Gjeologjikja serish kane marre urdher ekzekutimi per lirimin e banesave te tyre. Sot nje perfaqesi e banoreve zhvilluan takim me prefektin Paulin Radovani.

Pas mbledhjes banoret I bene thirrje ministrise se drejtesise qe te marre ne dore kete ceshtje pasi 20 familje nuk mund te pefundojne ne rruge

Ne ditet e fundit eshte terhequr permbaruesi I meparshem duke kaluar ne nje permbarim shteterore. Data 29 Prill eshte afati I funit qe keta banore te lirojne banesat e tyre ne menyre vullnetare ne te kundert do te nise gjobitja e tyre.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …