Wednesday , 17 January 2018

“2016- ta, VIT JO I MIRE PER BIZNESIN”

Për shkak të situates ekonomike edhe viti 2016 rrezikon te jete nje vit jo i mire për klimën e biznesit, deklarata është bërë nga kreu i dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhe Pashk Paloka gjate emisionit “De Facto” të gazetarit Gjergj Figuri.

Situata e biznesit ne Lezhe, problematika dhe zgjidhjet qe kerkohen, si perceptohet qasja e qeverise dhe paketa e saj fiskale per vitin 2016, çfare ofroi bashkia e Lezhes per biznesin me taksat dhe tarifat vendore per kete vit, kane qene disa nga temat e diskutuara ne emisionin De Facto, mbremjen e se premtes.

Lexoni dhe kete

ISH KREU I ARRSH-SE PADITET NĂ‹ PROKURORI, 54 MLN USD DĂ‹M NĂ‹ RRUGĂ‹N TIRANĂ‹-ELBASAN

Ministri i InfrastrurĂ«s dhe EnergjisĂ« Damian Gjiknuri ka kallĂ«zuar nĂ« ProkurorinĂ« e Krimeve tĂ« RĂ«nda …