Friday , 22 October 2021

2400 BIME TE ASGJESUARA, 1 NE PRANGA

Policia e Shkodrs kan br t mundur zbulimin e nj siprfaqe ku ishte kultivuar bim narkotike dhe u b arrestimi n flagranc i shtetasit: Kujtim Prndoj, 29 vje, banues n fshatin Ungrej, Lezh.

Te enjten gjat kontrollit t ushtruar n vendin e quajtur Laku i Molls fshati Moll Kuqe, njsia administrative Qaf Mali , Fush Arrz u konstatua 1 parcel me 2400 bim narkotike t llojit cannabis sattiva t cilat u asgjsuan me an t djegies, 2 arm zjarri , 40 cope fisheke model-56, dhe 20 cope fishek t kalibrit 9 mm t cilat u sekuestruan n cilsin e provs materiale si dhe u arrestua n flagranc shtetasi i lart prmendur.

Gjat momentit q forcat policore kan kapur n flagranc shtetasin Kujtim Prndoj bhet me dije se jan dgjuar t shtna armsh n distanc, por jo n drejtim t forcave policore dhe nuk ka t dmtuar. Gjithashtu po punohet pr identifikimin dhe kapjen e personave q kan prdorur arm zjarri gjat operacionit policor.

Lexoni dhe kete

VRASESI I OFICERIT NE LEZHE KISHTE KALLEZUAR POLICINE PER DHUNE

21-vjeçari Aldi Rama i cili ekzekutoi oficerin e krimeve në policinë e Lezhës Saimir Hoxha …