Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

Vllaznia fiton perballe Partizanit!

Nj 18 vjear, pikrisht Erald inari, I ka dhn fitoren Vllaznis ndaj Partizanit. Goli I ktij futbollisti ka ardhur n fundin e takimit, pikrisht n minutn e 90-t, duke shokuar t kuqt t cilt tashm kan gjithnj e m pak shanse pr tu shpallur kampion. Ndeshja ka patur emocione. Partizani n fakt ka luajtur m mir, ka patur m shum raste megjithat vendasit jan mbrojtur ashtu si duhet duke krkuar edhe t kundrsulmojn rrezikshm. E kur dukej se ndeshja do t mbyllej n barazim, ka qen pikrisht inari q me t majtn e tij ka gjuajtur fort duke shnuar golin e fitores.

Nj gol q ka entuziasmuar t gjith tifozt shkodran, t gjith drejtuesit dhe n veanti trajnerin Luan Zmijani q debuton para tifozve t ksaj skuadre me fitore. Vet ai sht shprehur shum I knaqur me kt fitore ndrkoh q e kundrta ka ndodhur me trajnerin e Partizanit Shptim Duro q nuk e besonte q skuadra e tij humbi n kt takim.

Me fitoren e sotme, kuqeblut jan ngjitur n kuotn e 30 pikve ndrkoh q m shum sesa pr ngjitje n renditje, ky trepiksh ka shrbyer pr rritjen e ans psikologjike t futbollistve t rinj.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISË PËR FUTBOLLIN

Kaosi në futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. Të gjithë ekipeve janë …