Thursday , 22 August 2019

25 MAJ, PROTESTA E RADHES E OPOZITES

Në një dalje për mediat, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se opozita nuk do ketë kthim pas dhe do vazhdojë të protestojë derisa të rrëzohet kjo qeveri e cila sipas tij është e lidhur me krimin. Basha tha se zgjedhjet nuk do të mbahen, pasi mbi 1 milionë shqiptarëve u kanë skaduar kartat e identitetit.

Gjithashtu, Basha njoftoi se me 25 maj do të organizohet protesta e radhës kombëtare.

Kjo do të jetë protesta e 5-të kombëtare e organizuar nga opozita e bashkuar në muajt e fundit.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA – RAMËS: MOS E PROVOKO SHKODRËN!

Edhe ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i …