Saturday , 28 January 2023

25-VJETORI I SHUGURIMIT IPESHKVNOR I IMZOT ANGELO MASSAFRËS

Në katedralen e Shkodrës është mbajtur një meshë pasditën e së dielës. Meshë e cila përkonte me 25-vjetorin e shugurimit ipeshkvnor të Imzot Angelo Massafrës.

Në fjalën e tij, para besimtarëve, Imzot Massafra falenderoi Zotin për këto 25 vite dhe tha se jemi sherbëtorë të Hyjit.

I pranishëm në këtë meshë ishte edhe Nunci Apostolik, Imzot Luigi Bonazzi, i cili përcolli mesazhin e tij…

Lexoni dhe kete

MARSHIM HOMAZH PER TRAGJEDINE E HIMARES NE SHENGJIN

Dioqeza e Rrëshenit në bashkëpunumim me organizata të Shoqërise Civile në Kurbin e Lezhë, u …