Tuesday , 29 September 2020

AMBASADORIA BELGE NUK KOMENTON ÇESHTJEN “FRROKU”

Reagon nga Shkodra ambasadorja e Madhërisë së Tij, Mbretit të Belgëve në Shqipëri për çështjen e Mark Frrokut. Deputeti, sipas komunikatave të Prokurorisë ka të hapur një çështje për vrasje me drejtësinë belge. Sipas ambasadores e rendesishme eshte te ndiqet rregullat dhe ligji.

“Une mendoj se i vetmi koment qe kam eshte se shqiperia eshte nje vend kandidat ne bashkimin europian, une nuk mund te them asgje ne lidhje me çeshtjen gjyqesore se si po shkon, por ne shpresojme dhe jemi te sigurte qe  tjemi ne rrugen ku do te ndiqen rregullat e ligjit sepse rregullAT E ligjit jane shume te rendesishme.”- theksoi Van Calster

E pyetur per ekstradimin e Mark Frrrokut dhe akuzat qe kane ardhur nga Belgjika Ambasadoria beri vetem kete koment: Kjo eshte nje pyetje mjaft teknike dhe une skam pergjigje.

Ambasadoria Belge nuk preferoj te komentoje situaten politike pasi e quajti çeshtje te brendshme. Ndersa shprehu besimin qe do te zbatohet ligji. Keto deklarata ambasadoria I beri gjate vizites qe zhvilloj ne bizneset e qytetit te Shkodres teksa shprehu edhe gadishmerine e bashkpunimit mes Shkodres dhe belgjikes.

Lexoni dhe kete

PD NIS FUSHATĂ‹N ELEKTORALE

Ka nisur faza e tretĂ« e pĂ«rzgjedhjes sĂ« kandidatĂ«ve pĂ«r deputetĂ« tĂ« PartisĂ« Demokratike. Procesi …