Sunday , 17 December 2017
Breaking News

29 NENTORI, NGJARJE E HISTORISE POST-KOMUNISTE

As kete vit Bashkia Shkoder nuk ka planifikuar nje axhende aktivitetesh ne 29 Nentorin. Ky institucion duket se nuk do ta njohe kete date si date te çlirimit te vendit dhe per pasoje ne kalendarin e aktiviteteve qe ajo parashikon, nuk do te perfshihet asnje manifestim ne kete dite. E pyetur per kete, kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, tha se gje e rendesishme per Shqiperine eshte pavaresia dhe clirimi, pastaj ngjarjet qe kane ndodhur per interpretime politike, jane pengese e madhe. Sipas Ademit, mungesa e qartesise mbi ngjarjen apo e thenies se te vertetave mbetet problematike e historise post – komuniste.

29 Nentori akoma edhe sot vijon te sjelle debate dhe percarje ne vendin tone mes politikes dhe historianeve te ndryshem.

Lexoni dhe kete

RRUGA E DUKAGJINIT, BANORET E ZONES KERKOJNE NDERHYRJE

Rruga e Dukagjinit vijon te jete nje problem serioz per banoret e kesaj zone. Per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin