Sunday , 29 November 2020

29 TETOR, DITA E BI«IKLETAVE NE SHKODER

Ne diten e bicikletava, Bashkia Shkoder ka organizuar kete te Shtune nje aktivitet ne sheshin e Piaces. Ne kete aktivitet moren pjese qytetare dhe por njerez te artit, te cilet jane te apasionuar pas bicikletave. Ne fjalen e saj para te pranishemve, kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, tha se eshte parashikuar qe te vendoset vijezimi per korsine e bicikletave ne rruget qe po asfaltohen dhe kerkoj bashkepunim me policine e shtetit.

Ndersa, per diten e bicikletave foli edhe aktori i njohur shkodran, Gezim Kruja, qe fitoi nje certifikate, qe i jepet si nje nder perdoruesit shembull te transportit me biciklete ne qytetin e Shkodres.

Qyteti i Shkodres eshte nje nga qytet qe njihet per perdorimin e bicikletave dhe ka nje tradite te hershme te perdorimit te saj qe ze fill qe ne shekullin e 19-te.

Lexoni dhe kete

TERMETI U DEMTOI BANESEN, 12 MUAJ JETESE NE ÇADER

Prej 12 muajsh, kjo √ßader √ęsht√ę streha e vetme e familjes Murati n√ę Fushe Milot …