Monday , 17 February 2020

29-VJETORI I MESHËS SË PARË PAS REGJIMIT KOMUNIST

Këtë të dielë në Bajzë të Malësisë së Madhe është përkujtuar 29-vjetori i meshës së parë të mbajtur pas regjimit komunist. Kështu mesha e kësaj të dielë u zhvillua në kishën e “Shën Palit dhe Shën Pjetrit”. Mesha u drejtua nga meshtari nga Kosova me mision në Jug, Imzot Hil Kabashi.


Në këtë meshë merrnin pjesë dhjetëra besimtarë të zonës, por edhe më gjërë.

Lexoni dhe kete

SEZONI TURISTIK, MIRATOHET HARTA E PLAZHEVE NE LEZHE

Sezoni turistik i veres do te shoqerohet me masa per subjektet qe do te kene …