Sunday , 17 December 2017
Breaking News

3 DHJETOR, DITA BOTERORE E PERSONAVE ME AFTESI TE KUFIZUARA

3 Dhjetori shenon Diten Boterore te Personave me Aftesi te Kufizuar. Ne kuader te kesaj dite u organizua nje aktivitet ne ambjentet e kesaj shoqate prane shkolles “Ali Laçej” te qytetit te Shkodres. Kreu i shoqates se invalideve Shkoder, Saimir Beqiri, tha se presim mbeshtetjen e bashkise dhe te qeverise. Ndersa, per kryebashkiaken e Shkodres, Voltana Ademi, kjo eshte nje dite sensibilizimi per te gjithe komunitetin.

Pjesetare te shoqates se invalideve Shkoder kerkojne me shume vemendje ndaj kesaj kategorie, si nga bashkia, ashtu edhe nga qeveria.

Lexoni dhe kete

QENDER PER PERSONAT ME AFTESI NDRYSHE NE MIRDITE

Mirdita tashmë ka një qender për përsonat për përsonat me aftësi ndryshe.Ngritja e qendres “Mëso …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin