Tuesday , 19 November 2019

3 mij pako pr familjet n nevoj

Gjendja e rende ekonomike qe po perjeton vendi yne sot, eshte e padrejt prandaj duhet t ndihmojm familjet n nevoj. Ka qn kjo deklarata e deputetit t qarkut t Shkodres, Tom Doshit I cili ka njoftuar krijimin e fondacionit “Rose wilder Lane”, i cili nje nga aktivitetet me te te rendesishme do te jete mbeshtetja e njerezve ne nevoje per te lehtesuar sado pak jeten e tyre. Deputeti Doshi gjat prezantimit t fondacionit ka shprndar 3000 pako pr familjet n nevoj.

T rinjt e FRESSH-it, t organizuar sipas komunave, do t ndajn shtpi me shtpi pakot me ndihma. Nj mnyr e vecante kjo, pr t uruar por edhe pr t ndihmuar n prag t ndrrimit te viteve familjet ne nevoje te Rrethit Shkoder.

N harkun kohor t pak ditve ky sh fondacioni I dyt q hapet n rrethin e Shkodres ndrsa n fokus t tij ka ndihmn ndaj prsonave ne nvoj dhe themeluesit e tyre jan eksponent t lart t partis socialiste, fillimisht Keti Bazhdari dhe tashm Deputeti Tom Doshi.

Lexoni dhe kete

KARTA E STUDENTIT, REAGON ZV/REKTORI I SHKODRES

Zëvëndës rektori i Universitetit “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës Gëzim Dibra ka dale në një konferencë …