Sunday , 17 January 2021

30-VJETORI I PARTISË REPUBLIKANE

Në 30 vjetorin e Partisë Republikane, kryetari i kësaj force politike, Fatmir Mediu, vlerësoi historikun dhe rolin e Partisë Republikane në këto 30 vite pluralizëm.

Ai kërkoi bashkimin e gjithë politikës së djathtë, sepse ka bindjen që e djathta, në mënyrë të padiskutueshme, mbart më shumë vlera, në respekt të njerëzve, në respekt të vendit, në respekt të kombit, për t`a bërë Shqipërinë Europiane.

Rama po e shkatërron çdo gjë të ndërtuar në këto 30 vite sepse e ka nisur çdo gjë me zero shtoi Mediu.

Sipas Mediut, e djathta duhet të bashkohet, por jo për të shërbyer si aneks apo qoshe rehatie për këdo politikan apo parti politike.

Lexoni dhe kete

MEDIU: TË PËRGATITEMI SI OPOZITË QË TË KEMI PËRGJIGJET E PROBLEMEVE

Këshilli drejtues i grave Republikane, i përbërë nga pedagoge, avokate, biznesmene dhe studente, zhvilluan një …