Friday , 30 October 2020

33- vjearja goditet nga plumbi qorr!

Nj 33- vjercare ka mbetur e plagosur rnd pasi sht goditur nga nj plumb qorr. Ngjarja e rnd ka ndodhur n lagjen e Karahases n hyrje t qytetit t Shkodres. Mirlinda Tashani 33 vjece sht goditur nga plumbi qorr n kok e pr pasoj ndodhet n gjendje kritike pr jetn. Sipas dshmitarve n vendngjarje 33- vjecarja ka qn duke i gatuar n guzhin foshnjes 9- mujashe kur sht dgjuar thyerja e xhamit t dhoms dhe m pas sht gjetur e gjakosur n tok nga bashkshorti saj.

M pas bashkshorti I 33- vjecares ka lajmruar komshinjt t cilt e kan drguar n urgjenc 33- vjecaren e cila I sht nnshtruar nj ndrhyrje kirugjikale ndrsa ndodhet n gjendje kritike pr jetn. Me t marr njoftimin forca t shumta policie kan mbrritur n vendngjarje ndrsa kan nisur hetimet pr zbardhjen e ksaj ngjarjeje t rnd. Sipas dshmive edhe t komshinjve n momentin e plagosjes s 33- vjecares prreth nuk sht dgjuar zhurm arme ndersa familja Trashani nuk ishte problematike apo t kishte konflikte me ndonj prson.

Nga ana tjetr sipas grupit hetimor predha e plumbit nuk ka goditur fillimisht 33- vjecaren por ka br rikoshqet disa her n guzhin m pas ka goditur Mirlinda Tashanin. Policia ka prjashtuar faktin se 33- vjecarja mund t jet qlluar me snajper nga nj distanc e largt pasi predha ka qlluar rrjetn prpara xhamit, cka vshtirson dallimin e ndonj objektivi t mundshm.

Lexoni dhe kete

SHKODRA NË ‘DAREN’ E KRIMEVE TË PA ZBULUARA

Rajoni i Shkodrës dy muajt e fundit ka qenë i përfshirë në ngjarje të rënda …