Monday , 26 October 2020

33- vjeēarja goditet nga plumbi qorr!

Njė 33- vjercare ka mbetur e plagosur rėndė pasi ėshtė goditur nga njė plumb qorr. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė lagjen e “Karahases” nė hyrje tė qytetit tė Shkodres. Mirlinda Tashani 33 vjece ėshtė goditur nga plumbi qorr nė kokė e pėr pasojė ndodhet nė gjendje kritike pėr jetėn. Sipas dėshmitarėve nė vendngjarje 33- vjecarja ka qėnė duke i gatuar nė guzhinė foshnjes 9- mujashe kur ėshtė dėgjuar thyerja e xhamit tė dhomės dhe mė pas ėshtė gjetur e gjakosur nė tokė nga bashkėshorti saj.

Mė pas bashkėshorti I 33- vjecares ka lajmėruar komshinjtė tė cilėt e kanė dėrguar nė urgjencė 33- vjecaren e cila I ėshtė nėnshtruar njė ndėrhyrje kirugjikale ndėrsa ndodhet nė gjendje kritike pėr jetėn. Me tė marrė njoftimin forca tė shumta policie kanė mbėrritur nė vendngjarje ndėrsa kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e kėsaj ngjarjeje tė rėndė. Sipas dėshmive edhe tė komshinjve nė momentin e plagosjes sė 33- vjecares pėrreth nuk ėshtė dėgjuar zhurmė arme ndersa familja Trashani nuk ishte problematike apo tė kishte konflikte me ndonjė pėrson.

Nga ana tjetėr sipas grupit hetimor predha e plumbit nuk ka goditur fillimisht 33- vjecaren por ka bėrė rikoshqetė disa herė nė guzhinė mė pas ka goditur Mirlinda Tashanin. Policia ka pėrjashtuar faktin se 33- vjecarja mund tė jetė qėlluar me snajper nga njė distancė e largėt pasi predha ka qėlluar rrjetėn pėrpara xhamit, cka vėshtirėson dallimin e ndonjė objektivi tė mundshėm.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar nĆ« informacionet e marra nĆ« rrugĆ« operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarĆ«t …