Saturday , 25 November 2017

36-VJEÇARI NGA LEZHA I VE FLAKEN VETES PARA PARLAMENTIT

Priti rreth 3 jave dhe nuk mori përgjigje për shqetësimin e tij, ndaj edhe e detyruan të ndërmarrë tjeter akt vetevrases. Kështu shprehet babai i Saimti Zallit 35-vjeçarit nga Lezha që tentoj ti jepte fund jetes duke u vetedjegur para parlamentit paraditen e së enjtes. Hamza Zalli thotë se nuk e lejojnë të takojnë dy fëmijet e mitur edhe pse gjykata i ka dhënë të drejte pas divorcit.

Shqetesimet për 35-vjeçarin kanë nisur vetem pas problemeve që i linden pas divorcit me të bashkëshorten, ndaj Hamza Zalli kerkon ndihme për të birin. Ai paralajmeron vetë flijimin e të birit nëse nuk do të ketë zgjidhje për problemin që ai ka.

Televizoni Rozafa ka siguruar një kopje te vendimit të marrë nga Gjykata e Lezhës për zgjidhje martese të Saimir Zallit. Në vendimin e marrë me 23 qershor 2015 thuhet se fëmijet i besohen për rritje dhe edukim Saimir Zallit, duke patur te drejte e paditura Malvina Zalli te mbikqyre rritjen dhe edukimin e femijeve, ti takoje, ti mbaje dhe banoje me femijet nga e premtja e javes se pare dhe te trete te cdo muaji ora 10.00 si dhe gjate muajit gusht te çdo viti.

Lexoni dhe kete

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin