Breaking News

4.000 PROTESTUES NGA SHKODRA DREJT TIRANES PER PROTESTE

Rreth 4 mijë qytetarë dhe mbështetës të Partisë Demokratike kanë udhëtuar nga Shkodra në mbështetje të protestës së opozitës. Një gjë e tillë u pohua nga vetë kryetari i Partisë Demokratike dega Shkodër, Xhevdet Amuli, teksa bëhej nisja drejt kryeqytetit.

Nga ana tjetër, deputeti Flamur Noka tha se sot është momenti i qytetarëve për të folur.

Por, ndërkohë gjatë lëvizjes së protestuesve janë ndalur nga policia në Kryebushat, ku nuk kanë munguar as debatet. Pavarësisht kontrolleve, protestuesit nuk janë ndalur dhe janë nisur drejt kryeqytetit në mbështetje të protestës së opozitës.

Lexoni dhe kete

74-VJETORI I VRASJES SE PREK CALIT

Këtë të hënë të 25 marsit është përkujtuar 74-vjetori i vrasjes së Prek Calit. Familjarë, …