Saturday , 25 November 2017

4 LIBRAT E PERKTHYER NGA LEKE IMERAJ

“Xhihadistet e rinj”, “Foljet e Gjermanishtes ne kontekst”, “Leila akuzon” dhe “Nen hijen e diktatorit” ishin titujt e 4 librave te perkthyer nga shkrimtari i njohur Leke Imeraj. Promovimi i ketyre librave te perkthyer ne shqip nga Imeraj u organizua ne bibloteken “Marin Barleti” te qytetit te Shkodres. Ne nje interviste per mediat, perkthyesi tregoi perse tematikat e librave vijne nga bota arabe.

Gjate aktivitetit kishte diskutime rreth vlerave ideo-artistike te librave, recitime te fragmenteve te ndryshme dhe dhenie çertifikata mirënjohjeje.

Lexoni dhe kete

PIKTORJA KOSTANDINA LUCA, HAP EKSPOZITEN NE LEZHE

Nxënësja e shkolles “Gjovalin Gjadri” Kostandina Luca është prezantuar me një ekspozite pikture të hapur …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin