Monday , 28 September 2020

4 PARIMET BAZË PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE

Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Europian, Olivér Várhelyi, është shprehur se kanë gati platformën dhe metodologjinë për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këtë metodologji do të krijojmë një qasje me 4 parime bazë tha Varhelyi.

Por duhet luftuar krimi e korrupsioni që të sigurohemi që ka një shtet të së drejtës.

Deklaratat Varhelyi i bëri gjatë një dalje për mediat me kryeministrin Rama.

Lexoni dhe kete

META: KA MBETUR DHE PAK KOHË PËR TË REFLEKTUAR

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi sot se ka mbetur edhe pak kohë për të …