447 MJEKË DHE INFERMIERË TË VAKSINUAR

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bashkë me mjekët dhe infermierët e pavionit COVID të Pediatrisë Infektive, kanë nisur këtë të hënë javën e dytë të vaksinimit antiCOVID në Qendrën e Vaksinimit në Stadiumin “Air Albania”.

Manastirliu bëri me dije se 447 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës janë sot më të mbrojtur nga koronavirusi i rrezikshëm.

Ndërsa, do të vijohet me vaksinimin e kombinuar, sipas planit kombëtar të vaksinimit antiCOVID.

Lexoni dhe kete

RADHE DHE KAOS NE QENDREN E VAKSINIMIT ANTI-COVID NE LEZHE

Këto janë pamjet para qendrës së vaksinimit anti-covid në qytetin e Lezhës. Dita e dytë …