Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

54-VJETORI I ANSAMBLIT “ÇIFTELIA”

Në 54-vjetorin e krijimit të ansamblit “ÇIFTELIA”, kreu i Bashkisë Lezhë Pjerin Ndreu zhvilloi një takim me artistë e krijues të këtij ansambli në shenjë falenderimi dhe mirenjohje për kontributin e dhënë promovimin e vlerave të folkut burimor të Lezhës.

Krybashkiaku Ndreu u shpreh se dikasteri që ai drejton do të ketë në qender të vemendjes mbështetjen dhe zhvillimin e projekteve të reja të jetes kulturore e artistike në Lezhës.

Në fund të këtij takimi, Bashkia Lezhë nderoi me çertifikata mirënjohje pjesetaret e ansamblit “Çiftelia” dhe këngëtare të tjere popullor me emer që kontribuan me koncerte gjatë periudhes së karantinës.

Lexoni dhe kete

BANORI NË LEZHË: KËRKESA KEMI BËRË BOLL, GJË NUK SHOHIM

Shumë familje të Lezhës janë ende në pritje të shtetit sa i përket rindërtimit të …