Breaking News

6 JANARI, DITA E UJIT TE BEKUAR

Eshte kremtuar mesha solemne ne diten e ujit te bekuar. Qindra besimtare te krishtere kane marre pjese ne kete meshe e cila u drejtua nga Arqipeshkevi Metropolitan Shkoder-Pult Imzot Angelo Massafra.

Ne fjalen e tij Monsinjor Massafra tha se Zoti gjendet kudo, dhe ndihmon kedo qe kerkon ndihme.

Ne fund te meshes besimtaret kane bekuar ujin i cili u sherben atyre pergjate gjithe vitit. Sipas Bibls n kt dat kremtohet pagzimi i Jezu Krishtit n ujrat e lumit Jordan nga Gjon Pagzori. Tradita e pagzimit sht nj rit fetar, i cili ndiqet si nga besimi ortodoks ashtu edhe nga ai katolik, pr t konvertuar n kt mnyr nj person n besimtar dhe ndjeks t besimit fetar prkats.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …