600 KONTROLLE PËR MAMOGRAFINË BRENDA TETORIT

Vijojnë aktivitetet ndërgjegjësuese për luftën ndaj kancerit të gjirit në qytetin e Shkodrës. Në aktivitetin e zhvilluar këtë të premte merrte pjesë edhe deputetja e PS, Senida Mesi, që tha se vetëm brenda muajit tetor janë kryer 600 kontrolle për mamografinë, ndërsa foli edhe për mamografinë e lëvizshme.

Ndërkohë, drejtori i operatorit rajonal shëndetësor Shkodër, Astrit Beci, bëri me dije se gjatë vitit që vjen do ndërtohet kabineti i mamografisë në qytetin e Lezhës.

Lexoni dhe kete

SITUATA NË BASHKINË SHKODËR, REAGON PËRSËRI ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar sërish për situatën në Bashkinë Shkodër nga Koronavirusi. …