Wednesday , 1 April 2020

7 MARSI, PERAJ: MËSUESIT MERITOJNË MË SHUMË SE NJË URIM

Në një dalje për mediat, zv/presidenti i Sindikatës së Arsimit në Shqipëri, Arian Peraj, përcolli urimin e tij me rastin e festës së 7 marsit. Ai tha se mësuesit meritojnë më shumë se një urim, më shumë se hipokrizia e pushtetarëve, ndërsa kontributi i mësuesve nuk po vlerësohet dhe po i nepërkëmbin.

Në fakt arsimi në vendin tonë vijon të përballet me problematika të shumta, e nuk kanë munguar shpesh herë akuzat ndaj ministres Shahini.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHTETIT VIJON KONTROLLET NË TERRITOR

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të …