73-VJETORI I ÇLIRIMIT TE VENDIT

Veteran të luftes, pasardhes të familjeve të dëshmoreve dhe përfasues të Partisë Socialistë në Lezhë kanë përkujtur 73-vjetorin e çlirimit të vendit nga pushtuesit nazafashist.Në nderim të kësaj dite të rëndësishme ata bënë homazhe dhe vendosen kurora me lule pranë varrezave të dëshmoreve të qytetit.Prefekti i Qarkut Lezhë, Gjergj Prendi, u shpreh se 29-nentori është dita e çlirimit të atdheut dhe nuk ka asnjw datw tjeter, ndërsa ka shprehur keqerdhje për mospjesmarrjen e përfasuesve të opozites në aktivitet.

Krahas përfasuesve të Partisë Demokratike dhe Bashkisë Lezhë që drejtohet nga të djathtet, në aktivitetin e organizuar për diten e çlirimit ra në sy dhe mungesa e përfasuesve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në këtë qytet.

Lexoni dhe kete

ADEMI: TE MBLIDHEMI PER TE DISKUTUAR ÇDO GJE QE KA LIDHJE ME VLLAZNINE

Pas dështimit të zhvillimit të mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të klubit Vllaznia, ka reaguar …