Saturday , 20 April 2019

8 PRILL, DITA NDERKOMBETARE E ROMEVE

8 prill shënohet si Dita Ndërkombëtare e Romëve. Bashkia Shkodër ka hapur javën e aktiviteteve ndërgjegjësuese për këtë komunitet. Gjatë një takimi të zhvilluar, kryebashkiakja Voltana Ademi tha se romët janë një pjesë e rëndësishme në komunitetin tonë dhe po fuqizohen në këtë komunitet.

Ndërkohë, një vajzë e komunitetit rom tregon disa punime.

Fushata ndërgjegjësuese e Bashkisë Shkodër është titulluar “Mos dhuro para, dhuro kujdes”.

Lexoni dhe kete

“BILBILAT E VEGJEL TE SHKODRES KENDOJNE”, MBYLLET NATA E FUNDIT

Mbrëmjen e së mërkurës është përmbyllur nata e tretë dhe e fundit e festivalit “Bilbilat …