Tuesday , 18 February 2020
Breaking News

9-VJETORI I LËVIZJES PA VIZA, BASHA ME NJË MESAZH

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar me anë të një videomesazhi hapjen e vizave të shqiptarëve në drejtim të Bashkimit Europian. Basha kujton se 9 vite më parë shoqëroi si ministër i Brendshëm grupin e parë të studentëve dhe të rinjve shqiptarë që udhëtuan pa viza në BE.

Kreu i PD thotë se do të bëjë gjithçka për të mbrojtur këtë arritje të qytetarëve shqiptarë dhe për të plotësuar shpresat e gjithsecilit prej tyre duke e bërë Shqipërinë anëtare të BE-së.

Lexoni dhe kete

75-VJETORI I KRYENGRITJES ANTI-KOMUNISTE TË KËLMENDIT

Partia Demokratike ka kujtuar 75 vjetorin e kryengritjes anti-komuniste të Kelmendit, si një lëvizje opozitare …