90 FEMIJE MARRIN SAKRAMENTIN E KUNGIMIT TE PARE

90 femije kane marre pasditen e se enjtes kungimin e pare gjate meshes se shenjte ne katedralen Shen Shtjefni.Mesha u mbajt nga arqipeshkevi imzot Angelo Massafra i cili tha se me marrjen e kungimit keta femije marrin Jezusin ne zemer ndera veshja e tyre ka simboliken e pastertise

Me pas femijet e kunguar si dhe dhjetera besimtare kane vazhduar proesionin nga Katedralja drejt kishes Franeskane aty ku edhe jane lutur

Kungimi ose ndryshe quhet ekuaristia dhe eshte nje nder 7 sakramentet qe do te thote se keta femije tashme kane marre Jezsusin ne zemer.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …