Sunday , 17 December 2017
Breaking News

95-VJETORI I GJIMNAZIT “28 NENTORI” NE QYTETIN E SHKODRES

Kete te Premte eshte festuar 95-vjetori i gjimnazit “28 Nentori” ne qytetin e Shkodres. Aktiviteti u zhvillua ne ambjentet e rektoratit te universitetit te Shkodres. Pervec nxenesve dhe mesuesve te kesaj shkolle, ne kete pervjetor te shkolles moren pjese edhe zv/kryeministrja Senida Mesi, kryebashkiakja Voltana Ademi, prefekti i Qarkut Shkoder, Çesk Millja dhe drejtues te institucioneve te tjera. Per drejtoren e shkolles, Albana Bushati, ky eshte nje pervjetor me rendesi te pandare nga historia e popullit tone.

Ndersa, zv/kryeministrja Mesi si nje ish-nxenese e ketij gjimnazi tha se ka pasur gjithmone mesuesit e mire, kurse per kryebashkiaken Ademi ky gjimnaz ka nxjerr figura te shquara ne cdo fushe te zhvillimeve te Shkodres.

Gjate aktivitetit u shperndane edhe certifikata mirenjohje per mesuesit e ketij gjimnazi nder vite.

Lexoni dhe kete

QENDER PER PERSONAT ME AFTESI NDRYSHE NE MIRDITE

Mirdita tashmë ka një qender për përsonat për përsonat me aftësi ndryshe.Ngritja e qendres “Mëso …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin