Sunday , 19 September 2021

VAKSIONOHEN DHE STERILIZOHEN 70 KAFSHE

Bashkia Shkoder ne bashkpunim me Animals need kane sterilizuar dhe vaksinuar rreth 70 qen dhe mace endacak jan br pjes e projektit .Fal projektit t fituar nga fondacioni Amerikan, n kryeqendrn e veriut kan mbrritur 15 veteriner nga Shtetet e Bashkuara t Ameriks, t cilt po kryejn kt process ku sot ka qene dita e dyte.Kryeveterineri Selim Kraja thot se numri i kafshve t evidentuara sht rreth 400, prandaj sipas tij duhet t jet bashkia Shkoder q t marr masa, pasi rreziku sht i lart.Qent e rrugs kan qn shpesh objekt i kronikave televizive pr shkak t rrezikut t lart q paraqesin ndrsa lvizin t lir n rrugt e Shkodres. Ndersa projekti zgjat 3 dite ku kafshet me pronar dhe pa pronar mund te dergohen prane drejtorise se bujqesise per te kryer vaksinimin dhe sterilizimin

Lexoni dhe kete

PUNIME ARTIZANALE ME MBETJE

Nga dëshira për të mbrojtur mjedisin si ekspert turizmi mësoi dhe një zanat. Erjon Elmazi …